
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | A-TB762 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Pitch: | 0.300" (7.62mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-24 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless |
| Features: | Interlocking (Side), Lever Actuated |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of A-TB762-HA05H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLOCK FNT 3POS 10MM 20A VER
PCB TERM 1016MMPS 9P VERT15A 300
TERM BLK 13P SIDE ENT 3.5MM PCB
DC DC CONVERTER 15V 50W
TERM BLK 5P SIDE ENT 7.62MM PCB
POTENTIOMETER
DC DC CONVERTER 6.5V 75W