
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 13 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 125 V |
| Wire Gauge: | 16-26 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring, Wire Guard |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Blue |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2080 |
Current price of TE1301640000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 20P SIDE ENT 3.5MM PCB
TERM BLK 4P SIDE ENT 5.08MM PCB
TERM BLK 13POS TOP ENT 7.5MM PCB
TERM BLK 13P SIDE ENT 3.5MM PCB
TERM BLOCK 8POS 7.5MM PCB
8LT 21C 21#16 PIN RECP
DC DC CONVERTER 12V 200W