
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HB |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 4 |
| Pitch: | 0.394" (10.00mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 14-20 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Gray |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2160 |
Current price of HB0411810000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 21P SIDE ENTRY 5MM PCB
TERM BLK 2P SIDE ENT 5.08MM PCB
PCB TERMINAL
FIXED IND 3.3UH 3.7A 19 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ HCSL
RES ARRAY 4 RES 110 OHM 2012
TERM BLK 4P SIDE ENTRY 10MM PCB