
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 24 |
| Pitch: | 0.138" (3.50mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10 A |
| Voltage: | 300 V |
| Wire Gauge: | 16-30 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole, Press-Fit |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | - |
| Color: | Green |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2030 |
Current price of VQ2411510000G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TERM BLK 23P SIDE ENT 5.08MM PCB
PCB TERMINAL
TERM BLK 10P SIDE ENT 5.08MM PCB
SWITCH ROTARY 12POS 200MA 115V
CONN PLG HSG FMALE 7POS INLINE
TERM BLK 24P SIDE ENT 3.5MM PCB
DC DC CONVERTER 85V 150W