A-TB500-T304
Description
TERM BLK 4POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
A-TB500-T304 PDF
Type Description
Series:A-TB500
Number of Levels:1
Positions Per Level:4
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:8 A
Voltage:300 V