A-TB508-T904
Description
TERM BLK 4POS TOP ENT 5.08MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
A-TB508-T904 PDF
Type Description
Series:A-TB508
Number of Levels:1
Positions Per Level:4
Pitch:0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:Vertical with Board
Current:15 A
Voltage:300 V