A-TB350-TV18SB
Description
TERM BLOCK 18POS 45DEG 3.5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
A-TB350-TV18SB PDF
Type Description
Series:A-TB350
Number of Levels:1
Positions Per Level:18
Pitch:0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:45° (135°) Angle with Board
Current:10 A
Voltage:300 V