A-TB500-T202SB
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
TERM BLOCK 2POS 45DEG 5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
A-TB500-T202SB PDF
Type Description
Series:A-TB500
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:2
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:45° (135°) Angle with Board
Current:10 A
Voltage:300 V