VJ0541530000G
Manufacturer
Anytek (Amphenol Anytek)
VIGOR # :
Description
TERM BLK 5P TOP ENTRY 7.5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
VJ0541530000G PDF
Type Description
Series:VJ
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:5
Pitch:0.295" (7.50mm)
Mating Orientation:Vertical with Board
Current:20 A
Voltage:300 V