A-TB500-T420SB
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
TERM BLK 20P SIDE ENTRY 5MM PCB
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
A-TB500-T420SB PDF
Type Description
Series:A-TB500
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:20
Pitch:0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:Horizontal with Board
Current:10 A
Voltage:300 V