TB008A-508-05BE
Manufacturer
CUI Devices
VIGOR # :
Description
TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
TB008A-508-05BE PDF
Type Description
Series:TB008A-508
Package:Box
Part Status:Active
Number of Levels:1
Positions Per Level:5
Pitch:0.200" (5.08mm)
Mating Orientation:45° (135°) Angle with Board
Current:16 A
Voltage:300 V