DV18-250P-MYY
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CONN QC RCPT/TAB 18-22AWG 0.250
Catalog
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
DataSheet
DV18-250P-MYY PDF
Type Description
Series:Pan-Term®
Package:Bulk
Part Status:Active
Terminal Type:Stacked
Gender:Female and Male
Tab Width:0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:0.032" (0.81mm)
Tab Length:-
Length - Overall:0.880" (22.35mm)