SFPS-41T-187
Manufacturer
JST
VIGOR # :
Description
CONN QC RCPT 16-22AWG 0.187
Catalog
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
DataSheet
SFPS-41T-187 PDF
Type Description
Series:PS
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Terminal Type:Angled - 90°, Flag
Gender:Female
Tab Width:0.187" (4.75mm)
Tab Thickness:0.020" (0.51mm)
Tab Length:0.248" (6.30mm)