DR14-250B-M
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.250
Catalog
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
DataSheet
DR14-250B-M PDF
Type Description
Series:Pan-Term®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Terminal Type:Angled - 90°, Flag
Gender:Female
Tab Width:0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:0.032" (0.81mm)