DVF18-187-M
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.187
Catalog
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
DataSheet
DVF18-187-M PDF
Type Description
Series:Pan-Term®
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Terminal Type:Standard
Gender:Female
Tab Width:0.187" (4.75mm)
Tab Thickness:0.032" (0.81mm)
Tab Length:-
Length - Overall:0.760" (19.30mm)