EDV18-87MB-Q
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
STRONGHOLD BLADE TERMINAL, VINYL
Catalog
Terminals - Rectangular Connectors
DataSheet
EDV18-87MB-Q PDF
Type Description
Series:StrongHold™
Package:Bulk
Part Status:Active
Terminal Type:Standard
Stud/Tab Size:-
Terminal Style:No Stud Hole
Tab Thickness:0.030" (0.76mm)
Length - Overall:1.100" (27.94mm)
Width - Outer Edges:0.087" (2.21mm)