LAM2SB750-38-1Y
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CONN TERM RECT LUG 1/0 AWG #3/8
Catalog
Terminals - Rectangular Connectors
DataSheet
LAM2SB750-38-1Y PDF
Type Description
Series:LAM2SB
Package:Bulk
Part Status:Active
Terminal Type:Lug, Grounding
Stud/Tab Size:3/8 Stud
Terminal Style:Two Stud Holes
Tab Thickness:0.750" (19.05mm)
Length - Overall:-
Width - Outer Edges:1.500" (38.10mm)