ABLS-24.000MHZ-K4F-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ABLS-24.000MHZ-K4F-T PDF
Type Description
Series:ABLS
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:24 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):0.165" (4.20mm)