SXTHM218BA484-27.000MT
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
SXTHM218BA484-27.000MT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:27 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)