FL2500055
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 16PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FL2500055 PDF
Type Description
Series:SaRonix-eCera™ FL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:25 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.78mm)