SXTHM217BA174-20.000MT
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 17PF SMD
DataSheet
SXTHM217BA174-20.000MT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:20 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:17pF
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.524" L x 0.197" W (13.30mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)