XZLEELNANF-48.000000
Manufacturer
Taitien
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 6PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
XZLEELNANF-48.000000 PDF
Type Description
Series:XZ
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:48 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)