SXT11412FD48-27.000MT
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
DataSheet
SXT11412FD48-27.000MT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:27 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)