Q 16,0-JXS22-12-10/15-T1-WA-LF
Manufacturer
Jauch Quartz
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
Q 16,0-JXS22-12-10/15-T1-WA-LF PDF
Type Description
Series:JXS22-WA
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:16 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)