FC5BQCCMM16.0-T1
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 20PF SMD
DataSheet
FC5BQCCMM16.0-T1 PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:16 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)