SXT1148EB07-48.000MT
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
SXT1148EB07-48.000MT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:48 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)