ECS-.327-12.5-8X-C
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Catalog
Crystals
DataSheet
ECS-.327-12.5-8X-C PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency:32.768 kHz
Frequency Stability:-
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):35 kOhms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Cylindrical Can, Radial
Size / Dimension:0.122" Dia x 0.323" L (3.10mm x 8.20mm)