ABM8W-12.1875MHZ-4-D2X-T3
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 12.1875MHZ 4PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ABM8W-12.1875MHZ-4-D2X-T3 PDF
Type Description
Series:ABM8W
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:12.1875 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:4pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)