QT325S-38.400MEIQ-T
Manufacturer
QST
VIGOR # :
Description
3.2X2.5 10PPM @25C 20PPM (-40 TO
Catalog
Crystals
DataSheet
QT325S-38.400MEIQ-T PDF
Type Description
Series:QT325S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:38.4 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)