XYAGCLNANF-26.000000
Manufacturer
Taitien
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
XYAGCLNANF-26.000000 PDF
Type Description
Series:XY
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:26 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)