ATS125BSM-1
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 12.5000MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ATS125BSM-1 PDF
Type Description
Series:ATS-SM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:12.5 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):40 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC-49/US
Size / Dimension:0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)