ABM8W-24.5535MHZ-6-J2Z-T3
Description
CRYSTAL 24.5535MHZ 6PF SMD
DataSheet
ABM8W-24.5535MHZ-6-J2Z-T3 PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:24.5535 MHz
Frequency Stability:±50ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)