SXT2148DD17-27.120MT
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 8PF SMD
DataSheet
SXT2148DD17-27.120MT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:27.12 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)