FA-238 20.0000MB-R
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
FA-238 20.0000MB-R PDF
Type Description
Series:FA-238
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:20 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)