416F38411ASR
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ SERIES SMD
DataSheet
416F38411ASR PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:38.4 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:Series
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)