QT216S-37.400MEEV-T
Manufacturer
QST
VIGOR # :
Description
2.0X1.6 10PPM @25C 10PPM (-20 TO
Catalog
Crystals
DataSheet
QT216S-37.400MEEV-T PDF
Type Description
Series:QT216S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:37.4 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)