SXT2148DA07-16.000MT
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
DataSheet
SXT2148DA07-16.000MT PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:16 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):200 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)