C5S-16.000-18-1010-R
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
DataSheet
C5S-16.000-18-1010-R PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:16 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)