CT2016DB19200C0FLHA1
Manufacturer
KYOCERA Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 7PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CT2016DB19200C0FLHA1 PDF
Type Description
Series:CT2016DB, Kyocera
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:19.2 MHz
Frequency Stability:±12ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)