C5S-18.080-10-50100-X1-R
Description
CRYSTAL 18.0800MHZ 10PF SMD
DataSheet
C5S-18.080-10-50100-X1-R PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:18.08 MHz
Frequency Stability:±100ppm
Frequency Tolerance:±50ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)