ABM12W-48.0000MHZ-8-B1U-T3
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ABM12W-48.0000MHZ-8-B1U-T3 PDF
Type Description
Series:ABM12W
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:48 MHz
Frequency Stability:±10ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)