ABM8W-15.0000MHZ-6-D2X-T3
Description
CRYSTAL 15.0000MHZ 6PF SMD
DataSheet
ABM8W-15.0000MHZ-6-D2X-T3 PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:15 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±20ppm
Load Capacitance:6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)