XRCGB38M400F1S2FR0
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 6PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
XRCGB38M400F1S2FR0 PDF
Type Description
Series:XRCGB
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:38.4 MHz
Frequency Stability:±20ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)