ABM81-24.576MHZ-B4Y-T3
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
ABM81-24.576MHZ-B4Y-T3 PDF
Type Description
Series:ABM8
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:MHz Crystal
Frequency:24.576 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)