C5S-13.560-12-1015-R
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 12PF SMD
DataSheet
C5S-13.560-12-1015-R PDF
Type:MHz Crystal
Frequency:13.56 MHz
Frequency Stability:±15ppm
Frequency Tolerance:±10ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):70 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)