CX2520DB19200H0KFQC2
Manufacturer
KYOCERA Corporation
VIGOR # :
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 12PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
CX2520DB19200H0KFQC2 PDF
Type Description
Series:CX2520DB, Kyocera
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Last Time Buy
Type:MHz Crystal
Frequency:19.2 MHz
Frequency Stability:±30ppm
Frequency Tolerance:±30ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)