
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | QT216S |
| Package: | Tape & Reel (TR)Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 16 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 120 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of QT216S-16.000MAAV-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 36.0000MHZ 20PF SMD
CRYSTAL 54.0000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 4.0320MHZ 18PF SMD
TVS DIODE 10V 17V SMC
2.0X1.6 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
20M 1.0KW 5.0KW INCREMENTAL
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM