
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C6S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 11.0592 MHz |
| Frequency Stability: | ±15ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C6S-11.0592-18-1015-X-M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 38.4000MHZ 18PF SMD
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 24.0000MHZ 19PF SMD
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ HCSL
OSC MEMS XO 12.8000MHZ SMD
DC DC CONVERTER 24V 50W