
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C5S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 50 MHz |
| Frequency Stability: | ±15ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 16pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 20 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C5S-50.000-16-1015-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 28.63636MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 18PF SMD
CAP CER 560PF 25V NPO 0603
VERO SE 18B COOL WHITE LED ARRAY
TVS DIODE 10V 17V DO221AC
CRYSTAL 50.0000MHZ 16PF SMD