
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ABM13W |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 40 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 7pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of ABM13W-40.0000MHZ-7-B1Y-T5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CRYSTAL 26.0000MHZ 16PF SMD
CRYSTAL 27.1200MHZ 8PF SMD
CRYSTAL 25.0000MHZ 4PF SMD
CRYSTAL 40.0000MHZ 7PF SMD
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY
FAN BLOWER 75.7X25MM 12VDC WIRE